Кошик

Як вибрати твердопаливний котел, який не потече? Чому теплообмінники котлів протікають?

Як вибрати твердопаливний котел, який не потече? Чому теплообмінники котлів протікають?

Проблема теч твердопаливних котлів досить актуальна. Ми стикаємося з цим явищем кілька разів на сезон.
У багатьох виробників трапляються такі нюанси. Питання тільки в тому, як часто це відбувається. У добросовісних виробників, течі в котлах відбуваються приблизно в 1 котлі на 1000, а то й менше. Та й то, це трапляється більше не з вини виробника, а через ушкодження при транспортуванні.

У недобросовісних виробників такі течі трапляються набагато частіше. Наприклад, у одного з виробників, ми зіткнулися з браком 1-2 котла з 10! Такі показники просто не припустимі.
Як правило, чим котел дешевше, тим більша ймовірність в ньому шлюбу. Якщо котел нижче ринкової ціни, а в ньому пропонується великий багатоходової теплообмінник, то тут завжди потрібно задуматися в чому ж підступ?

Давайте, для початку розберемося, з чим взагалі пов'язані течі в твердопаливних котлах?
Найпоширеніші причини-це:
1. Неякісне зварювання і відсутність належної перевірки зварювальних швів
2. Неправильно спроектований котел, який має зони завоздушивания
3. Використання металу, який має раковини від іржі
4. Велика кількість конденсату

1. Неякісне зварювання і відсутність належної перевірки зварювальних швів:


Коли ми спочатку говорили за частоту теч у виробників твердопаливних котлів, ми мали на увазі течі з цієї причини, оскільки в 70% випадках, цей шлюб проявляється протягом першого тижня експлуатації. А решта 30% проявляються протягом півроку.
Часто це трапляється у саморобних котлів, які не проходять відповідну перевірку якості. У кращому випадку, герметичність шва перевіряється гасом, який проникає в самі мельчальшие щілини і проявляється у вигляді жирних плям з іншого боку. Але нюанс цього методу полягає в тому, що він може показати те, що герметичний шов, але як тільки котла "дається" температура - відбуваються термічні розширення та в місцях неякісного провару утворюються мікротріщини, через які утворюються течі.

2. Неправильно спроектований котел, який має зони завоздушивания.
Досить поширена причина теч, часто зустрічається в саморобних котлів і котлів, виробники яких нещодавно вийшли на ринок.

Відбувається це так: коли система заповнюється водою, то в ній у будь-якому випадку будуть завоздушенные зони. Протягом якогось часу, повітря буде виходити в найвищих місцях системи, де його і потрібно буде підбурювати. Проте бувають такі зони, з яких повітря ніяк не вигнати. Зазвичай це трапляється на горизонтальних вигинах труби вгору і відразу вниз.

Що стосується котла, то якщо в ньому є якесь "глухе" поглиблення вгору, з якого немає виходу воді, то в цьому місці однозначно з часом виникне текти. Це пов'язано з тим, що тут створені ідеальні умови для потоншення металу. Оскільки, з внутрішньої сторони котла є вода і окислювач - повітря, та ще плюс температура, що може бути краще для гниття металу?

З боку топки, метал в цьому місці, теж буде вигоряти від високої температури. Оскільки тут не відводитиметься тепло, а значить метал буде перегріватися і обгорати.

3. Використання металу, який має раковини від іржі:


Чим же погані раковини від іржі в котлі?
По-перше, в цьому місці метал буде вже тонше. По-друге, якщо раковина з боку води, то там утворюється повітряний пухирець, який утримується всередині неї. А це, як ми вже знаємо, ідеальні умови для гниття металу...
По-третє, в місцях раковин, метал вже ослаблений. А висока температура і тиск сприяють ще більшого ослаблення і руйнування.

А як взагалі в котлі може бути використаний такий метал, запитаєте Ви? Дуже просто.
Як правило, це залеженный метал, який довго зберігався на вулиці, назвемо його б.у.
На великих виробництвах, такого як правило не буває, оскільки їм привозять метал великими партіями, часто безпосередньо з заводу. Відповідно така сталь, не має навіть корозії.
А ось "саморобщики" або невеликі кооперативи можуть набувати залеженный метал "по-дешевше". І немає ніякої гарантії, що на ньому не буде раковин.

4. Велика кількість конденсату в котлі.

Конденсат, що це цілком нормальне явище в будь-якому котлі, питання тільки в його кількості і тривалості патьоків.
Якщо конденсат тече у великих кількостях, то це крім неприємного запаху, дьогтю і смол, негативно діє і на сам теплообмінник котла.
Вся справа в тому, що конденсат - це слабкі розчини кислот, і якими б вони були слабкими, вони все одно залишаються кислотами. Тому конденсат дуже негативно відбивається на котлі, адже деградація металу збільшується в рази.

Якщо у Вас безперервно тече конденсат, то знайте, що Ваш котел не прослужить і 3-4 сезонів - він просто прогниет.
Про те, як захистити котел від конденсату, читайте у цій статті.

А тепер, давайте підведемо підсумок, як уникнути течі в котлі і взагалі вибрати хороший якісний котел:
1-е, обов'язково запитуйте, щоб котел був заводський і мав сертифікати якості (хоча сертифікати теж деколи підробляються).
2-е, питайте, як довго існує той чи інший котел на ринку.
3-е, прочитайте відгуки на різних форумах про цікавлять марки котлів, оскільки не варто беззастережно довіряти словам продавців.
4-е, після покупки котла, захищайте котел від конденсату.

Що стосується вибору котла, дивіться їх на нашому сайті, в розділі твердопаливних котлів. Всі представлені котли заводського походження, але при виборі, обов'язково зв'яжіться з нашими фахівцями, вони більш докладно розкажуть про переваги і недоліки кожного з них.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner