Як зробити опалення з твердопаливним котлом максимально дешевим?
Більшість людей, які приходять до нас за твердопаливними котлами, хочуть скоротити витрати на опалення в рази. Очевидно, що вартість опалення газом виходить як мінімум в 2-3 рази дорожче, ніж опалення дровами.
Тим більше, що більшість клієнтів, особливо останнім часом, скаржаться на збільшений витрата газу і низьку його теплотворну здатність.
Саме тому виникає мимовільне бажання перейти на більш економний спосіб опалення.
При переході на твердопаливний котел, бажано вибирати його з максимально високим ККД, саме тоді споживання палива них буде найбільш низьким. Однак, як ми вже згадували в попередніх статтях, не варто беззастережно довіряти заявленим у характеристиках ККД котла, оскільки більшість виробників маніпулюють цим показником, штучно завищуючи цей показник.
Високим ККД відрізняються сучасні котли класичного горіння, з розвиненою площею теплообміну і великим бункером, а також шахтні котли і котли Холмова.
Останнім часом особливої популярності набирають котли Холмова, через їх високого ККД, невибагливості до споживаного палива і їх довгої роботи на одному завантаженні палива.
ККД котла, це, безумовно, найважливіший фактор, який найбільше впливає на економічність системи. Тому, якщо Ви хочете зменшити витрату палива, то інвестуйте саме в котел. Оскільки, як показує досвід, багато йдуть на приводу реклами і спочатку інвестують в систему опалення, зменшуючи кількість води в системі. А потім в наступний опалювальний сезон дивуються, чому ж витрата палива не скорочується! Тому пам'ятайте, що обсяг теплоносія в системі опалення впливає лише опосередковано на витрату палива. Він впливає тоді, коли на вулиці різко потепліло і Ви прикручуєте котел на мінімум, але Ваша система ще якийсь час буде віддавати запасене тепло. Чим більше води, тим більше буде віддавати. Саме цим і буде викликаний перевитрата палива. Але цей перевитрата, як показує практика не надто великий. Саме тому, Ви не помітите особливої різниці.
Якщо ж у Вас вже є котел, але ККД його не надто високий, і при цьому особливого бюджету у Вас на модернізацію немає, то в такому випадку краще всього пробувати допрацьовувати наявний котел. В першу чергу, в теплообмінник котла, можна додати турбулизатор.
Турбулизатор (завихритель) - це спеціальний металевий елемент, з відгалуженнями або закручений по спіралі, який вставляється в теплообмінник котла.
Працює він таким чином: у звичайному випадку, потік димових газів і вогню плавно проходять по теплообміннику, часом навіть не "облизуючи" самі стінки, проходячи по центру. Це означає, що віддача тепла в такому місці буде мінімальною. А турбулизатор, служить для того, щоб притиснути цей потік до стінок теплообмінника, щоб він добре їх "облизував" і тим самим відбувалася максимальна передача тепла теплоносієві. При цьому, в місцях відгалужень турбулізатора утворюються завихрення, які сприяють наголосу димового потоку стінки котла і тим самим дымогазы, також віддають більше тепла теплоносієві.
Завдяки цьому, споживання палива може знизитися до 15%.
Турбулизатор можна зробити і самому, приблизно такий же як на фото, але краще купувати вже готовий, оскільки там враховані всі кути, при яких досягається максимальна тепловіддача.
Другий варіант, це установка автоматики, яка має функцію контролю температури димових газів. У цьому разі автоматика ще має висновок з датчиком температури, який монтується в димохід, відразу ж за димохідним патрубком котла.
Працює ця автоматика так: на контролері задається температура димових газів, наприклад 130 градусів. Коли автоматика побачить в димохідній трубі температуру 120-130 градусів, вона починає знижувати оберти вентилятора, доводячи їх до самого мінімуму. Якщо ж температура дымогазов менше цього значення, то обороти збільшуються і турбіна дує сильніше. При цьому контролер спирається ще й на температуру теплоносія, проводячи відповідні коригування.
Таким чином, автоматика стежить за тим, щоб не вироблялося надлишкове тепло не вилітало в димову трубу.
Багато, хто встановлює автоматику з турбіною, починають скаржитися на підвищену витрату палива та зменшене час горіння. Це відбувається, більшою мірою, з-за збільшеної потужності турбіни, яка у більшості працює на 70-100%, що є достатньо великим значенням. Більша частина тепла при цьому, відлітає в димар, не встигаючи віддавати тепло теплоносію.
Третій варіант, більше стосується системи опалення і може бути підключений не тільки до твердопаливний котел, а також до газового або електричного.
Для цього, в систему опалення додається кімнатний термостат, який встановлюється в будинку і передає свідчення температури повітря в кімнатах на автоматику котла.
У випадку з твердопаливним котлом, автоматика повинна має можливість підключення кімнатного термостата.
У цьому разі автоматика буде спиратися на свідчення температури в самому будинку, а не в системі опалення.
Стоит отметить, что если у Вас термостат не программируемый, то экономия в топливе будет не значительной и особой разницы Вы не заметите.
Поэтому, стоит устанавливать сразу термостат, в котором можно выставить температуру в доме по времени! Это очень важный показатель, поскольку Вы сможете учесть то время, когда никого не будет дома и снизить температуру с 22 градусов, например, до 17 и тогда котел уменьшит свою мощность, а время горения и экономия топлива существенно возрастут.
Теж саме можна зробити і вночі, опускаючи температуру в будинку до 19-20 градусів і мати при цьому економію палива.
Цей спосіб підійде більше для котлів тривалого горіння, які працюють, як мінімум 8-10 годин на одному завантаженні палива.
Ми розглянули основні способи скорочення споживання палива твердопаливним котлом, які дають максимально високий результат. Є також і інші способи скорочення витрат на опалення, але вони менш ефективні чи не ефективні взагалі.
Можна також встановити буферну ємність, але з приводу неї теж досить суперечок на рахунок економії. Адже вартість самої буферної ємності та її обв'язки, далеко не дешеві і про окупності в найближчі роки точно не йдеться. Вона служить більше для зручності користувача, збільшуючи час між підходами до котла, але особливої економії не дає.
Якщо ви хочете купити твердопаливний котел, який опалюватиме ваше приміщення з високою економічністю, телефонуйте, вказаним у шапці сайту - ми з радістю допоможемо Вам.
- Суп із клейками в казані на мангаліУ цьому рецепті читайте оригінальний рецепт супу з клейками, який приємно здивує своїми смаковими якостями вас і ваших друзів.
- Як вибрати мангал? Поради, взяті з досвідуВибираємо мангал, виходячи з 3 типів потреб: для приватного будинку, для природи та для квартири.