Кошик

Байки продавців або як впливає кількість води в системі опалення на потужність котла?

Байки продавців або як впливає кількість води в системі опалення на потужність котла?

Більшість сьогоднішніх продавців, при підборі твердопаливного котла запитують у клієнта, яка кількість радіаторів у нього стоїть. Які у нього батареї чавунні або біметалічні? Допитуються, який обсяг води у нього в системі опалення? І лише ненароком запитують площа будинку...

Розраховують в якихось програмах потужність котла, в залежності від об'єму води та ефективності її радіаторів. І що найцікавіше, пропонують котел із стандартного "сокирного" способу підбору котла 10 м2 = 1 кВт, і до отриманої потужності додають 2-3 кВт, мабуть для запасу.

Але, що найцікавіше, по справжньому важливих речей ніхто не питає. Наприклад, яка висота стелі? З чого побудований будинок? Яка товщина стіни? Які вікна, пластикові або дерев'яні? Якщо пластикові, то яка ширина профілю? Скільки камер склопакетів? Який підлогу, на грунті або є підвал? Який стеля і яка її товщина? Є горище?
Ось що справді важливо з'ясувати у клієнта, і на підставі отриманих даних, підрахувати тепловтрати будинку. Потім, в залежності від отриманих теплових втрат, підбирати такий котел, який зможе компенсувати їх, з невеликим запасом.

І напрошується логічне питання, так чи треба враховувати кількість води в системі і на підставі цього підбирати котел? Або просто можна обійтися тепловтратами? Наша відповідь однозначна – тільки тепловтрати. Але чому саме так, чому не треба враховувати кількість води? Адже сьогоднішні тренди в опаленні йдуть як раз-таки на зменшення кількості води в системі опалення, і цьому приділяється велика увага.

Так, це дійсно так, але давайте розберемося, які саме цілі переслідуються скороченням води в системі опалення.

Це дозволяє зробити систему більш гнучкою і маневреної. Щоб прогріти радіатори, тепер потрібно набагато менше часу. Тобто в будинку можна трохи швидше змінювати температуру, а це дозволяє впроваджувати в систему опалення автоматизацію. Наприклад, коли всі домочадці йдуть з дому, котел зменшує потужність, знижуючи температуру з 22 до 17 градусів. А ввечері, перед Вашим приходом, хвилин за 40 прогріває будинок до тих же 22 градусів. При цьому виходить значна економія у витратах палива.

Добре, а що ж з потужністю? Чому можна не враховувати кількість води в системі опалення при підборі котла?
Все просто. Якщо тепловтрати Вашого будинку становлять 18 кВт в мороз -20 град, а у Вас стоїть котел потужністю 15 кВт, то скільки б у Вас в системі води не було, котел не дасть 22 градуси в будинку. У кращому випадку, 17-18 градусів.

А яка взагалі взаємозв'язок між потужністю котла і об'ємом води у системі опалення? Тільки одна - швидкість нагріву води. Адже логічно, що чим більша потужність у котла, тим швидше він буде нагрівати один і той же об'єм води в системі.
Візьмемо, наприклад, що в системі у нас 150 літрів води, і стоїть котел на 12 кВт, це означає, що котел прогріє воду до робочої температури в 60 град. на повної потужності, наприклад за 50 хвилин. А якщо б у нас стояв котел на 16 кВт, то той же об'єм води прогрівся б за 35-40 хвилин.

Але те, з якою швидкістю котел прогріває систему, не самий важливий показник, оскільки, як правило розігріти систему потрібно всього кілька разів у році, а далі котел просто підтримує задану температуру і нам не важливо, потужність котла у нас 12 або 16 кВт, ми цього не помітимо.

Но если все-таки, Вы хотите взять котел с хорошим запасом, чтобы он мог максимально быстро прогревать систему, то помните ещё и то, что любой котел имеет ещё и минимальную мощность. Чем мощнее Вы ставите себе котел, тем больше у него будет минимальная мощность. Минимальная мощность, пригодится когда на улице будет тепло, но нужно все-равно протапливать. И тогда, чем она меньше, тем комфортнее будет Вам,  и котел будет работать на более экономичном режиме. В противном случае, в доме будет жарко и котел впустую будет съедать топливо.
Тому, вибирайте котел не по об'єму води в системі опалення, а за тепловтратам Вашого будинку.

Єдиним винятком, є системи опалення з баком теплоаккумулятором, ось там-то потрібно підбирати котел з запасом в 2-2,5 рази.

Підібрати хороший котел Ви можете на нашому сайті, а визначитися з потужністю допоможуть наші фахівці, які прорахують тепловтрати Вашого будинку та запропонують найбільш оптимальну потужність котла.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner