Кошик

Який обсяг буферної ємності потрібно встановлювати? Як його розрахувати?

Який обсяг буферної ємності потрібно встановлювати? Як його розрахувати?

На це питання можна відповісти так - буферна ємність великий не буває. Адже, як показує практика, ніколи не ставлять буферну ємність таку, яка вона потрібна виходячи з циклу роботи котла і реальних запитів споживача. Хоча з іншого боку, всі ставлять перед собою різні завдання. Наприклад, комусь потрібно не підходити до котла 1 добу, інший хоче, щоб можна було протоплювати котел раз в тиждень і потім про це не турбуватися.

Але тут, крім часу топки, важливо враховувати і вартість самої буферної ємності, адже чим вона більше, тим дорожче коштує. І друге питання, яке вимагає уваги, скільки місця у нас є під неї і пролізе вона в отвір? Адже якщо взяти ємність 1 т, то її висота-близько 2 метрів, а ширина трохи більше метра.

І так, перше, вирішіть для себе на який час ви хочете відійти від котла і порахуйте свій бюджет, який ви готові виділити на це все. Також не забудьте додати до буферної ємності ще вартість труб, фітингів, 2-х триходових клапанів, а також вартість самої обв'язки. Це все, буде коштувати як мінімум 30-35% від вартості самої ємності.

Якщо Ви вирішили поставити ємність на 400-500 літрів, тоді братися за це краще і не потрібно, оскільки великого виграшу від неї Ви не отримаєте, тільки витратите гроші. Сенс буде від них тільки тоді, коли Ви зробите з декількох ємностей каскад, поставивши, наприклад 2 або 3 бочки.

А як же бути з котлом, яка повинна бути його потужність, якщо він буде нагрівати такий великий обсяг води? У цьому випадку, котел можна ставити з запасом 2-2,5 рази.
Чому так? Адже у попередніх статтях ми говорили про запас в 15-20%, від тепловтрат в саму холодну п'ятиденку. Так, тут немає ніякої помилки. Адже якщо система без бака акумулятора, то все вироблене тепло, на мінімальній потужності, буде скидатися в систему опалення. І якщо Ви поставите котел з запасом потужності в 2 рази, то Вам доведеться відкривати не тільки кватирки, але ще і вхідні двері, щоб остуджувати будинок.

А от коли в нашій системі стоїть тепловий акумулятор, то весь надлишок тепла візьме на себе саме він.

Потужність котла може бути така ж, як потрібна для Вашого будинку, але з невеликим запасом, або більше в 2-2,5 рази, як ми казали. Варто чи не варто міняти котел, якщо у Вас не було раніше ємності, а зараз Ви її вирішили поставити, вирішувати тільки Вам. Оскільки з таким запасом котел ставиться з-за того, щоб швидше прогрівати воду в баку, і щоб встигати прогрівати воду у всій системі опалення. Тобто в найхолоднішу пору року, а саме ту саму п'ятиденку, у Вас котел буде працювати на всю потужність і відразу все віддавати тепло в систему опалення, лише трохи обігріваючи буферну ємність. Таким чином, прогрівати бак доведеться добу, а то й більше, постійно кочегаря.
Радує тільки те, що останні 3 зими, як раз-таки і не було тієї самої холодної п'ятиденки, на яку розраховуються тепловтрати будинку, а відповідно і Ваш котел.

І так, щоб порахувати потрібний обсяг теплоаккумулятора для Вашого будинку, Вам потрібно знати 3 основні речі:

1. Тепловтрати будинку, розраховані не на саму холодну п'ятиденку, а на температуру, трохи більше середньої температури, візьмемо наприклад -15-17 град.
2. Скільки разів Ви хочете підходити до котла для дозавантаження
3. Потужність котла (яка повинна підбиратися в ідеалі з запасом 2-2,5 рази)

Щоб перерахувати тепловтрати Вашого будинку, варто використовувати калькулятори тепловтрат, де Вам потрібно забити дані Вашого будинку, а саме товщину стін, з чого вони зроблені, які вікна стоять і т. д. Однак все одно, краще звернутися до фахівців, які допоможуть це зробити. Можете телефонувати нам, наші фахівці Вам допоможуть.

Припустимо, що ми вирішили підійти до котла, 1 раз на добу, а тепловтрати Вашого будинку 110 м2, після всіх розрахунків, виявилися 6,5 кВт для температури 15 градусів. Таким чином, нам потрібно запасти тепла на 24 години (1 доба). Це потрібно помножити тепловтрати 6,5 кВт на 24 години (6,5 кВт *24 години) і отримуємо = 156 кВт*годин Вам потрібно запасти в буферній ємності.

Тепер давайте подумаємо, на скільки градусів має заряджатися буферна ємність, тобто на яку різницю у температурі (дельту), від якої мінімальної до максимальної температури. Максимальна температура нагріву буферної ємності не повинна перевищувати 80-85 градусів. Хоча теоретично, ми можемо розігнати її до 100 град., але питання в тому, що буде при цьому з нашою системою опалення, на скільки скоротиться її термін служби? Тим більше сучасні поліпропіленові труби не люблять нагрівання вище 85-90 град. Тому краще зупинитися на температурі 80 градусів. А тепер давайте подумаємо, яка мінімальна температура, може подаватися нами в систему опалення, а тим більше в морози? Якщо говорити про сучасну низькотемпературної системи опалення з теплими підлогами, то краще мінімальна температура теплоносія не менше 40 градусів. Ось і виходить, що ми повинні нагрівати буферну ємність від 40 до 80 градусів. Тобто наша дельта всього 40 градусів.

З розрахунку по формулі кількості теплоти:

Q=m*c*(Т2-Т1)

Де, mмаса речовини в кг
зпитома теплоємність речовини в Дж/(кг*К)

І перевівши значення з Джоулів Ватт*годинник, ми отримуємо те, що при нагріванні води на 40 градусів, в 1 кг води ми зможемо запасти 46,5 Вт*год/кг або 0,0465 кВт*год/кг

Потім ділимо, тепловтрати нашого будинку при -15 град. на вулиці - 156 кВт*год на 0,0465 кВт*год/кг, щоб зрозуміти, скільки кілограм води нам потрібно нагрівати. Отримуємо 156 кВт*год / 0,0465 кВт*год/кг = 3354 кг води. Тобто нам потрібна ємність об'ємом, майже в 3,5 куб. м.

А це, звичайно ж, досить дорого. Саме тому, рідко хто ставить теплоакумулятор такого обсягу у себе в будинку. Як правило, встановлюють ємності на 1, максимум 2 тонни і підходять до котла не 1, а 2 рази на добу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner