Буферна ємність для твердопаливного котла. Для чого вона потрібна? Чи Правда, що з неї економічніше?
Масово про встановлення буферних ємностей почали замислюватися не так давно, з подорожчанням газу і електрики і перехід до твердопаливним котлам і электрокотлам з 2-х зонним лічильником. При цьому, самі буферні ємності стають з кожним роком все дешевше, що підвищує їх рентабельність установки. Безумовно, про їх окупності з твердопаливним котлом в найближчі 2-3 роки говорити не доводиться, на відміну від електрокотлів, де за рахунок використання нічного тарифу виходить хороший виграш у грошах.
Зараз давайте поговоримо про застосування теплового акумулятора з твердопаливним котлом і про те, які завдання він вирішує в такій системі. А основних завдань у такому тандемі, тільки 2: збільшити час між завантаженнями палива і топити котел в номінальному режимі, щоб уникнути задавленого конденсаційного режиму.
Що стосується збільшення часу між топками котла, то тут, в залежності від обсягу встановленої буферної ємності можна зменшити кількість підходів до котла до 1-го разу на добу і навіть більше, в залежності від температури на вулиці. Таким чином, ви наскільки раз протапливаете котел великої потужності і тим самим заряджаєте свою буферну ємність до 80 градусів. Після чого, Ви не підходите до котла і займаєтеся своїми справами, і в той же час у Вас вдома тепло і комфортно. Тепер не потрібно морочитися і бігати постійно підкладати дрова, як тільки в будинку стає холодніше.
А тепер давайте поговоримо про те, які переваги ми отримаємо від роботи котла в номінальному режимі. Номінальний режим котла, це той режим, на який він розрахований виробником і при якому досягається найбільша його ефективність. Котел більше не працює в "задавленном" режимі, при нестачі кисню. А температура теплоносія в котлі, при правильній обв'язку, ніколи не впаде менше 55-60 градусів, що в сою чергу виключає появу конденсату. При такому режимі, ви взагалі забудете про те, що котел потрібно чистити, оскільки здійснюється найбільш повне згорання палива і налипання сажі на стінки котла та димаря мінімально.
Який ККД котла при номінальному режимі?
На рахунок ККД котла і економічності котла в цьому режимі, можна посперечатися, оскільки, в цьому випадку воно не буде найнижчим, але і не найвищим. Як ми вже говорили в попередніх статтях, ККД котла складається з декількох складових. Перша складова, це якість згорання палива, на такому режимі воно буде максимально повним і якісним. Це означає, що дрова віддадуть найбільшу кількість тепла, яке в них зберігається. Однак тепер питання в іншому, чи зможемо ми це тепло відібрати і передати теплоносію? Ясна річ, що всі не зможемо, але яку частину зможемо? Очевидно, що тут велике значення буде мати поверхню теплообмінника котла. Чим більша у нього поверхня і чим більше ходів він має, тим більше він буде віддавати тепла в систему. Для такої конструкції котлів, ККД на цьому режимі буде одним з найбільших, а відповідно і витрата дров буде одним з найменших.
Що стосується самих простих класичних котлів з невеликою системою теплообміну, то цей режим точно не виявиться самим економічним, оскільки велика кількість тепла буде вилітати в трубу, не віддавши його в систему опалення. В такому випадку, буде більш "вигідний" режим, коли котел буде злегка придавлена, але головне, щоб не утворювалося велика кількість сажі, воно просто заб'є теплообмінник і ККД впаде ще більше. По хорошому, краще взагалі не брати котел з такою системою теплообміну, оскільки це справжній дровожер, на якому практично неможливо підібрати економічний режим.
Це ж сходиться і з відгуками наших клієнтів, у яких варто буферна ємність в парі з твердопаливним котлом. Багато з опитаних, приблизно 62% помітили невелику економію дров після установки теплоаккумулятора, близько 31% практично помітили різниці по витраті, а ось близько 7% запевнили, що споживання дров збільшилася. На жаль, ми не провели аналогію відгуків з встановленими у клієнтів типами котлів, але судячи з усього, вона точно має бути.
Щоб перевірити, як саме змінюється витрата дров у котла після встановлення буферної ємності, компанія "ТЕПЛО В ХАТІ" готує ряд експериментів, з котлами, у яких різний тип теплообмінника.
А тепер, давайте підведемо підсумки, які переваги і недоліки має встановлення буферної ємності з твердопаливним котлом.
Переваги:
- Не потрібно постійно бігати і закидати дрова в топку
- Практично позбудемося конденсату в котлі – при правильній обв'язку
- Дим з димаря відсутня, завдяки повному згорянню палива
- Димар чиститься всього 1-2 рази в сезон
- Можна виставити будь-яку температуру в системі опалення від 30 градусів – при правильній обв'язку
- Невелика економічність, але не для всіх типів котлів.
Недоліки:
- Подорожчання системи опалення на вартість буферної ємності, додаткових комплектуючих і самої обв'язки.
- Потрібно місце для її встановлення – за-за великих габаритів
Встановлювати буферну ємність чи ні, тут вирішувати тільки Вам, і потрібно виходити в першу чергу з того, чого саме Ви хочете досягти.
- Суп із клейками в казані на мангаліУ цьому рецепті читайте оригінальний рецепт супу з клейками, який приємно здивує своїми смаковими якостями вас і ваших друзів.
- Як вибрати мангал? Поради, взяті з досвідуВибираємо мангал, виходячи з 3 типів потреб: для приватного будинку, для природи та для квартири.